Labels

17/04/2021

Akcja kulinarna: "Wędrujemy" gotując

#SmakołykiAngeli #angelasdelicacies #leprelibatezzediangela

No tak, podróże rzeczywiste jak na razie są niewskazane, dlatego też możemy popróbować podróży alternatywnej, o innym wymiarze, tj. w obrębie własnej kuchni.  W poszukiwaniu smaków możemy "udać się" do okolicznych miejscowości, regionów, lub "powędrować" dalej po Polsce, czy też "wyruszyć" za granicę, a nawet na inne kontynenty. 

Zapraszam do zamieszczania przepisów z różnych zakątków w Polsce i poza jej granicami, będę akceptować przepisy, jak zwykle, opatrzone opisem dania, wypieków, napojów, deserów itd. z informacją skąd pochodzi przepis, jeśli jest to możliwe z krótką historią związaną z tym przepisem, można też dołączyć flagę. Akcja będzie prowadzona na Mikserze Kulinarnym od 20 kwietnia do 20 maja. 

Myślałam o założeniu takiej akcji już dość dawno temu, kiedy to moja blogowa przyjaciółka Edytka z Dolcevita In My Kitchen poinformowała mnie, że bierze udział w niemieckojęzycznej wersji akcji uwzględniającej międzynarodowe przepisy. Tak, Edytka prowadzi też bloga po niemiecku, czyli Mein Dolcevita.  A na blogu Alicji, tj. Alicja Piecze i Fotografuje znalazłam jeszcze inną inicjatywę związaną z międzynarodowymi przepisami, jest jednak prowadzona poprzez wordpress, stąd też pomysł na uniwersalną akcję, w której wszyscy mogą wziąć udział. Serdecznie zapraszam, też zerknijcie do Edytki i Alicji, ich kulinarne blogi są cudowne!


Wędrujemy gotując

2 comments:

  1. Jaki swietny pomysl, dziekuje Angelo, bardzo mnie ucieszyla Twoja akcja, mam nadzieje, ze zdaze cos opublikowac i wziac udzial. Buziaczki :*

    ReplyDelete
  2. Jest cały miesiąc czasu, więc może Ci się uda, będzie bardzo miło :)

    ReplyDelete