Labels

09/05/2016

Grochówka - Split Peas Soup Recipe - Minestra di piselli spezzati

#SmakoykiAngeli  #leprelibatezzediangela  #angelasdelicacies

Przepis wg. mojej Mamy/ My Mum's recipe/ Ricetta di mia Mamma

Polska wersja
Wykonanie: (na ok 2 litry zupy) Zmoczyć 250 g łuskanego grochu dzień przed gotowaniem. następnego dnia ugotować groch, uważać, gdyż kipi ;-).

Gdy groch jest już miękki, dolewamy wodę (zawsze tyle, by usatysfakcjonować nasz osobisty gust, gdy chcemy gęstszą, mniej wody, rzadszą, więcej wody) i dodajemy 1/2 cebuli, marchew startą na tarce na grubych oczkach, w kostkę, można dodać kawałek korzenia pietruszki (nie przesadzajmy z ilością marchwi i pietruszki, zbyt duża ilość powoduje zwiększoną słodkość zupy). Trochę cebuli podsmażamy na oliwie na złoty kolor, dodajemy do zupy, gdy marchew wraz pietruszką i cebulą będą już miękkie, doprawiamy majerankiem i domową kostką rosołową do smaku. Na koniec wlewamy zasmażkę, kilka ząbków czosnku i dobrą swojską kiełbasę (tę można wrzucić też wcześniej, żeby się ugotowała), pokrojoną w kostkę, zaparzamy we wrzącej zupie, wyłączamy gaz.

Zasmażka: 2-3 łyżki mąki wrzucamy na gorący tłuszcz (np. oliwę), mieszamy, by mąka się nie przypaliła, odkładamy z ognia i zalewamy sporą ilością zimnej wody, stale mieszając.

Udekorować miskę zupy szczyptą majeranku (którego im więcej, tym lepiej) i/lub siekanąświeżą nacią z pietruszki.


In English & Italian on request, please fill in the contact form .....

 

No comments:

Post a Comment